Vyhledávání
      

réva vinná ´Agát Donskoj´ (Vitis vinifera ´Agát Donskoj´)

 

Ovoce > 

Doba plodu: 
Září
Doba sběru: 
Říjen
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Tvary listů: 
vykrajované
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Réva vinná odrůda Agát Donskoj má listy velké, trojlaločné, velmi slabě vykrajované. Barva listové čepele je tmavozelená.

Hrozen je velký až velmi velký, u základu třapiny s křidélky, kuželovitý, středně hustý a hustý. Bobule je velká, oválná, tmavomodře zbarvená s voskovitým ojíněním. Dužina je masitá a chrupkavá. Semena jsou velká a při konzumaci vnímatelná. Slupka je tenká.

Odrůda dozrává v polovině září.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda byla vyšlechtěna ve Všeruském vědecko - výzkumném ústavu pro vinohradnictví a vinařství J.I. Potapenka. Je to kříženec odrůd (Záře Severu x Dolores) x Ruský raný.

Pěstování:
Růst této odrůdy je bujný až velmi bujný. Olistění je husté a růst zálistků je intenzivní.

Odolnost k zimním mrazům je dobrá až velmi dobrá, odolnost k plísni révové je dobrá. Chemickou ochranu vyžaduje jen při vysokém infekčním tlaku choroby. Odolnost k padlí révovému je nízká. Je nutné provádět každoročně ochranu proti padlí révovému, stejně jako u evropských odrůd. Odolnost k plísni šedé je střední.

K vyššímu poškození dochází při napadení bobulí padlím révovým nebo při deštivém počasí v období po zaměkání. Při velmi deštivém počastí dochází k praskání slupky bobulí.

Odrůdu je možné pěstovat na středním nebo vysokém vedení s řezem na dlouhé tažně. Velmi důležité je provádění zelených prací, odstranění všech zálistků a listů v zóně hroznů.

Použití:
Odrůdu je možné pěstovat ve všech vinařských oblastech v České republice, chuťové vlastnosti jsou ale nižší. K pěstování je vhodná ve velkovýrobě i u malovinařů.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.