Vyhledávání
      

réva vinná ´Ajvaz´ (Vitis vinifera ´Ajvaz´)

 

Ovoce > 

Doba plodu: 
Září
Doba sběru: 
Říjen
Barva květu: 
modrá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, mrazuvzdorná, hlinité půdy, hlinitopísčité půdy, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Vinná réva odrůda Ajvaz má velké, 3 - 5 ilaločnaté listy, s výraznými horními listovými úkrojky. Tvar listu je lehce protáhlý do délky, listová čepel je tmavozelená.

Hrozen je velký až velmi velký, u základu třapiny bohatě rozvětvený. Bobule je velká až velmi velká, oválná, tmavomodrá se silným voskovým ojíněním. Dužina je silná, masitá, chrupkavá, chuť neutrální. Dozrává ve druhé polovině září.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda byla vyšlechtěna v Ukrajinském vědecko - výzkumném institutu pro vinohradnictví a vinařství v Oděse. Je to kříženec odrůd Moldova x Kardinál.

Pěstování:
Odrůda má dobrou a pravidelnou plodnost. V ročnících s nadměrnou násadou hroznů je vhodné provádět cílenou regulaci plodů s cílem dosáhnout jejich vysoké kvality. Olistění je středně husté a tvorbě zálistků je střední, proto není odrůda náročná na zelené práce.

Odolnost proti zimním mrazům je dobrá. Není dobré odrůdu přetěžovat. Odolnost proti houbovým chorobám je velmi dobrá.

V průběhu vegetace vyžaduje odrůda 1 - 3 fungicidní ošetření proti houbovým chorobám. Ideálním pěstitelským tvarem může být střední nebo vysoké vedení s řezem na jeden vodorovně vyvázaný tažeň, na kterém se velmi dobře provádí případná regulace násady hroznů.

Použití:
Odrůda je vhodná pro velkovýrobní a zahrádkářské pěstování v našich pěstitelských podmínkách. Při správném pěstování poskytuje sklizeň velmi kvalitních hroznů.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.