Vyhledávání
      

réva vinná ´Julski Biser´ (Vitis vinifera ´Julski Biser´)

 

Ovoce > 

Doba květu: 
Červen
Doba plodu: 
Červenec
Doba sběru: 
Srpen, Září
Barva květu: 
žlutozelená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, vlhko, hlinité půdy, hlinitopísčité půdy, propustné půdy, náročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Réva vinná odrůda ´Julski Biser´ má listy středně velké až velké, čepel je oválná s hladkým rubem listu. Je mělce trojlaločnatá až pětilaločnatá. Řapíkový výkrojek je otevřený.

Hrozen je středně velký až velký. Tvar hroznu je válcovitě - kuželovitý, rozvětvený. Hrozen je středně hustý, bobule středně velká, elipsovitého tvaru, pravidelná, zelenožlutá. Na povrchu slupky je voskovitě ojíněná. Slupka i dužina jsou středně pevné.

Odrůda dozrává ve vinařských oblastech na Moravě v první polovině září. Raší až koncem dubna, kvete v první polovině června, bobule zaměkají koncem července až začátkem srpna.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda pochází z Bulharska. Je to kříženec odrůd Afuz Ali x Hybrid III/2. U nás se pěstuje jen málo, je vhodná do zahrad, k pěstování ve sklenících nebo i ve volné půdě.

Pěstování:
Odrůda má vysoké požadavky na stanoviště, je citlivá na poškození zimními mrazy. Vyžaduje slunné svahy. V zahradách jsou vhodná stanoviště obrácená na jih a dobře chráněná od severu, např. stavbou. Půdy jsou vhodné hlinité nebo hlinitopísčité s dobrou vododržností.

Odrůdu je vhodné štěpovat na bujně rostoucí podnože, např. Kober 5 BB, Kober 125 AA a Craciunel 2. Odrůda je vhodná na velké tvary. Nejlepší je pěstování na pergolách s větší zásobou starého dřeva. Není vhodné keře příliš přetěžovat, při pěstování ve skleníku musíme keře před zimou dost zavlažit.

Choroby, škůdci:
Odrůda vyžaduje běžnou ochranu proti houbovým chorobám. Má vyšší citlivost na napadení plísní révovou a padlím révovým. Zejména při pěstování ve sklenících vyžaduje ochranu proti padlí révovému. Odolnost k plísni šedé je střední.

Použití:
Odrůda je určena pro přímý konzum stolních hroznů.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.