Vyhledávání
      

réva vinná ´Malverina´ (Vitis vinifera ´Malverina´)

 

Ovoce > 

Doba květu: 
Červen
Doba plodu: 
Srpen, Září, Říjen
Doba sběru: 
Říjen
Barva květu: 
narůžovělá, žlutozelená
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, písčité půdy, hlinité půdy, hlinitopísčité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Réva vinná ´Malverina´ je odrůda vína se středně velkým až velkým listem, slabě petilaločným nebo pouze výrazněji trojlaločným.

Hrozen je středně velký až velký, válcovitě kuželovitý, s křidélkem. Bobule jsou středně velké, kulovité, zelenožluté, na osluněné straně hroznu poměrně intenzivně narůžovělé. Dužina je středně pevná, chuť neutrální.

Tato odrůda raší v poslední dekádě dubna, kvete v první polovině června. Bobule měknou v polovině srpna. Dozrává začátkem října.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda patří mezi nově vyšlechtěné interspecifického původu. Je to kříženec odrůd Rakiš x Merlan.

Pěstování:
Na polohu má odrůda střední až vyšší požadavky. Dobrá vyzrálost hroznů je podpořena svahovitými polohami, které jsou velmi dobře osluněny. Potom získáváme kvalitně vyzrálé hrozny. Na půdu nemá tato odrůda vysoké požadavky. Dobře roste v hlinitých, hlinitopísčitých i písčitých půdách.

Vyzrávání jednoletého dřeva je dobré, odolnost proti zimním mrazům je také dobrá.

Podnože pro výsadbu vybíráme na základě půdních podmínek na stanovišti. Tuto odrůdu pěstujeme na středním nebo vysokém vedení. Postačuje řez na jeden tažeň, protože odrůda má vysokou plodnost.

Je vhodné provádět regulaci hroznů, v obdobím krátce před zaměkáním bobulí. Musíme vylamovat zálistky a v okolí hroznů rostlinu částečně zbavit listů. Toto přispívá k dobré akumulaci aromatických látek v bobulích.

Choroby, škůdci:
Tato odrůda patří mezi ty, s vyšší odolností k houbovým chorobám. Odolnost k plísni révové je dobrá. V letech se silným infekčním tlakem této choroby je vhodné provádět chemické ošetření.

Odolnost k padlí révovému je také dobrá. Chemické ošetření je dobré provádět 2 - 3 krát za vegetační období, s preventivním ošetřením před kvetením. K plísni šedé je odolnost střední.

V půdách dobře zásobených vodou bývají hrozny hustší a více citlivé na plíseň šedou. V takových vinicích je vhodné používat běžný způsob ochrany plísni šedé.

Použití:
Odrůda je určena pro výrobu odrůdových vín. Mladá vína mají květinovou a ovocnou vůni a vyšší obsah kyselin. Ležením v láhvi se víno harmonizuje.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.