Vyhledávání
      

réva vinná ´Prim´ (Vitis vinifera ´Prim´)

 

Ovoce > 

Doba plodu: 
Září
Doba sběru: 
Říjen
Barva květu: 
žlutozelená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, mrazuvzdorná, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Vinná réva odrůda Prim má velké, pětilaločnaté, světle zelené listy s otevřeným řapíkovým výkrojkem. Keře jsou středně až hustě olistěné.

Hrozen je velký, u základu je rozvětvený, kuželovitého tvaru. Bobule je velká, mírně oválná, atraktivně žlutozeleně vybarvená. Slupka je pevná a tuhá. Dužina je mírně chrupkavá, bobule pevně přirůstá ke stopce.

Odrůda dozrává začátkem září.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda pochází z Maďarska, byla vyšlechtěna na Zahradnické univerzitě v Budapěšti. Je to kříženec odrůd Seyve Villard 12 375 x Královna vinic. V Maďarsku byla zaregistrována v roce 1996 pod názvem Palatina, v České republice je známa pod synonymem Prim.

Pěstování:
Odrůda má vysokou a pravidelnou plodnost. Dobře plodí na krátkém i dlouhém plodném dřevě. Odolnost k zimním mrazům je dobrá.

Rostlina je vhodná pro pěstování na středním i vysokém vedení s řezem na tažně. Dobře jí vyhovuje i pěstování na pergolách. Odolnost k houbových chorobám je dobrá. Ve většině pěstitelských oblastí je nutné chemické ošetření proti plísni révové a padlí révovému. Odolnost k plísni šedé je dobrá. V době vegetace je dobrá regulace násady.

Použití:
Odrůdu Prim je možné doporučit pro pěstování ve všech vinařských oblastech České republiky, i do okrajových pěstitelských oblastí.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.