Vyhledávání
      

réva vinná ´Veltlínské červené ´rané´ (Vitis vinifera ´Veltlínské červené´)

 

Ovoce > 

Doba květu: 
Červen
Doba plodu: 
Srpen
Doba sběru: 
Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, chudé půdy, kamenité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Réva vinná odrůda Veltlínské červené má listy středně velké, výrazně pětilaločné, se středně hlubokými výkrojky. Řapíkový výkrojek je otevřený, šípovitý nebo lyrovitý.

Hrozen je středně velký až velký, kuželovitý, hustý. Bobule je malá až středně velká, červeně zbarvená.

Odrůda raší ve třetí dekádě dubna a kvete do poloviny června. K zaměkání bobulí dochází ve druhé dekádě srpna. Sklízí se ve druhé polovině září.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Původ této odrůdy je nejistý, možná pochází z italského údolí Valteline, ale pravděpodobnější je, že má svůj původ v Dolním Rakousku, kde se nejvíce pěstuje.

Pěstování:
Tato odrůda je nenáročná na polohu, je možné ji pěstovat i v okrajových vinohradnických oblastech. Nesnáší vlhké a nížinné polohy, ve kterých trpí hnilobou hroznů. Vyhovují ji středně těžké půdy, suché a méně úrodné. Vhodné jsou písky, štěrkopísky a kamenité půdy. Není vhodné ji pěstovat na hlubokých, úrodných půdách s vysokým obsahem dusíku a vápníku, protože na nich bujně roste a dosahuje nepravidelné sklizně.

Odolnost vůči zimním mrazům je střední až nižší, jarní mrazy tuto odrůdu nepoškozují.

Odrůda se pěstuje především na vysokém vedení s řezem na tažně. V zahradách je možné ji pěstovat na pergolách. Důležité je nepřehnojování dusíkem, aby nedosahovala příliš bujného vzrůstu a včasné provádění zelených prací.

Choroby, škůdci:
Odrůda je poměrně citlivá na infekci plísní révovou. Větší odolnost vykazuje proti padlí révovému. Za vlhkého počasí a při poškození hmyzem bývá napadána plísní šedou.

Použití:
Tato odrůda se používá k výrobě odrůdových vín i jako přídavek do „cuvéé“. Vína jsou jemně aromatická, s nižším obsahem kyselin. Hrozny se mohou přímo konzumovat.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.