Vyhledávání
      

réva vinná ´Vostorg´ (Vitis vinifera ´Vostrog´)

 

Ovoce > 

Doba plodu: 
Srpen
Doba sběru: 
Září
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použitelné části: 
plod
Použití: 
v potravinářství
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, hlinité půdy, hlinitopísčité půdy, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Vinná réva odrůda Vostrog má pětilaločnaté, hluboce vykrajované listy s překrytými výkrojky. Barva listové čepele je tmavozelená, spodní strana je plstnatá.

Hrozen je velký, u základu třapiny bohatě větvený, kuželovitý, středně hustý. Bobule je velká až velmi velká, oválná, žlutá, slupka je pevná. Dužina je masitá, velmi dobré chuti.

Odrůda patří k nejrannějším, dozrává ve druhé polovině srpna.

Čeleď:
Vitaceae – révovité

Původ:
Odrůda byla vyšlechtěna ve Všeruském vědecko - výzkumném ústavu pro vinohradnictví a vinařství J.I.Potapenka. je to kříženec odrůd Záře Severu x Doloros x Ruský raný.

Pěstování:
Odrůda má velmi bujný růst, s řidším olistěním a střední tvorbou zálistků. Odolnost k zimním mrazům je dobrá a odrůda i na vedlejších očkách plodí poměrně dobře. Vyžaduje hlinité nebo hlinitopísčité půdy, dobře zásobené vodou a živinami, suché stanoviště nesnáší.

Odolnost k houbovým chorobám je dobrá až velmi dobrá. Je možné ji pěstovat bez chemického ošetření nebo pouze s fungicidním ošetřením v případě silného infekčního tlaku padlí révového.

V letech s nepříznivým počasím v období kvetení trpí sprcháváním květenství. Je možné ji pěstovat na tvarech s krátkým i dlouhým řezem. Vhodnější je ale dlouhý řez a tvar s větší zásobou staršího dřeva.

Odrůda je vhodná i pro pěstování na pergolách. K dosažení velmi vysoké vzhledové a chuťové kvality hroznů je vhodná regulace přirozené násady v období těsně po kvetení. Hrozny je možné po sklizni skladovat.

Použití:
Odrůdu je možné doporučit do všech vinařských oblastí v České republice i pro zahrádkářské pěstování v nevinařských oblastech.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.